lektorka jógy

Lucie Žaloudková

Na svých lekcích se snažím vytvořit přátelské a příjemné prostředí, které studentům pomáhá rozvíjet vnímavost ke svému tělu = naslouchání a respektování jeho možností i jeho limitů. Ve studentech povzbuzuji jejich nezávislost i samostatnost a důvěru ve své vlastní prožitky.
Pokud studenti dokážou přenášet svou jógovou praxi do každodenního života, je to to nejhezčí, co se může stát 🙂 . Ať už uklidnění mysli, nebo získání pocitu prostoru a lehkosti díky hlubokému dechu a vnímání sebe sama.

Šumava, Praha a jogínská praxe

K Šumavě mám velmi blízký vztah a v okolí Horské Kvildy, Srní a Modravy mám prochozenou téměř každou stezku. Roky jsme sem s rodinou jezdili trávit Velikonoce a relaxovat.

Posledních 14 let jsem pracovala v online marketingu a produktovém managementu, jak v prostředí start-up firmy, tak ve větší korporací. A po letech strávených v Praze jsem se rozhodla splnit si jeden ze svých snů, žít blíž k přírodě, předávat svou jógovou zkušenost a pomáhat rozvíjet jógovou komunitu v okolí.

Mé pravidelné lekce můžete navštívit v Kašperských Horách, Sušici, na Kvildě nebo na Srní.
Krátký rozhovor na téma vedení jógových lekcích v Kašperských Horách  v Kašperskohorském zpravodaji 12/2018

Z čeho vycházím


S jógou jsem se poprvé setkala ve studiu Yogaspace.cz v roce 2009, tehdy ještě v Holečkově ulici. Díky lekcím Ziggiho jsem postupně objevovala Ashtangu Jógu. První sérii jsem praktikovala i v OmYogaStudio.cz pod vedením Kateřiny Novákové. Mám štěstí, že v blízkosti místa, kde jsem bydlela, je krásný jógový prostor Yoga-klanovice.cz a inspirativní jógová lektorka Helena Johanidesová. Stále se sem (i když už nepravidelně) vracím k praxi první série Ashtanga Yogy.

Prague Spirit Festival mi umožnil setkání s Lady Ruth, a to mne zaujalo natolik, že jsem metodu Jivamukti Yoga začala detailně studovat a jezdit pravidelně na týdenní letní výcviky s Lady Ruth a Yogeswari. Prague Spirit Festival bylo také místo, kde jsem poprvé zažila lekci s Lenkou Nezvalovou. Následné setkání s Lucií Konigovou pro mne představovalo objevení nových témat a chuť se o nich dozvědět mnohem více. S Lucií a Lenkou studuji jógu na víkendových a týdenních pobytech v Čechách i v zahraničí.

Jsem vděčná za to, že jsem mohla být součástí prvního ročníku jógového výcviku ''Jóga jako vědomá cesta'' (2017-2018) a také za možnost poznat Alici Červinkovou a Veroniku Švecovou. Vedle studia jógy přes osobního setkání a praktikování s jógovými učiteli je mi blízké studium četbou. Ve své knihovně mám své oblíbené autory - T. Krishnamacharya, A.G. a Indra Mohanovi, Donna Farhi.
V květnu tohoto roku  jsem měla možnost se setkat s Jules Mitchell na květnovém víkendovém workshopu v Akasha studiu. A na konci září jsem měla možnost studovat metodu  Jivamukti Jógy s Lady Ruth .

@joga.sumava

Jsem na Instagramu

Chcete vyzkoušet lekci jógy?

Prohlédněte si rozvrh skupinových lekcí, které se pravidelně konají v Kašperských horách nebo Sušici.